ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. Murat Duman 1970 yılında Erzurum’da doğmuş, İzmir Eşrefpaşa Lisesi’ni biricilikle bitirip, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazanmıştır. 1992’de mezun olmuş, mecburi hizmetini Salihli Devlet Hastanesinde tamamladıktan sonra, 1993-1998 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisası yapmıştır. Aynı fakültede 1998-2002 yılları arasında Çocuk Hematolojisi yandal eğitimi almıştır. 2002 yılında 2 ay süre ile ABD Boston’da Harward Çocuk Hastanesi çocuk acil serviste gözlemci olarak bulunmuş sonrasında Türkiye’de Çocuk Acil yapılanmasında önemli katkıları olmuştur. 2006 yılında Türkiye’de ilk kez Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD’da Çocuk Acil Bilim dalını kurmuştur. 2018-2021 yılları arasında Çocuk Acil Tıp ve Yoğun Bakım Dernek başkanlığı yapmıştır. Türkiye’de Çocuklarda İleri Yaşam Desteği Kursları koordinatörü olarak çok sayıda kurs düzenlemiştir. 2005 yılında Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doçenti, 2010 yılında da Profesör ünvanlarını almıştır. 2018 yılından itibaren Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı başkanlığını, 2 dönemdir sürdürmektedir .

Bugüne kadar uluslararası ve ulusal saygın dergilerde yer almış 100’ün üzerinde makalesi ve 600 üzerinde atıfı bulunmaktadır. Ayrıca kitapları, kitap bölüm yazarlığı, konferansları ve oturum başkanlıkları, proje yöneticilikleri ve ödülleri bulunmaktadır.

Prof. Dr. Murat Duman halen hem Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesinde hem de özel muayenehanesinde çalışmalarına devam etmektedir.